10 VECÍ, KTORÉ STE NEVEDILI O ÁZIJSKÝCH HRUŠKÁCH NASHI

Hrušky Nashi, získavajú posledné roky čím ďalej tým viac na popularite. Pútajú svojou chuťou, atraktívnym tvarom, širokým využitím a svojou odolnosťou. My máme pre vás sprievodcu zaujímavými faktami o tomto chutnom ovocí.

1) Nashi sú perfektne chrumkavé, šťavnaté, sladké a zároveň veľmi osviežujúce. Ich dužina je krémovo biela.

2) Pokiaľ chcete zachovať ich chrumkavosť, oberte ich hneď ako dozrejú, teda oberajte ovocie ktoré je tvrdšie, na pocit ťažké a farba je žltozelená. Prezreté Nashi má intenzívnu zlatú farbu a dužina už nie je taká pevná, no chuť je stále príjemná.

3) Pôvod hrušiek Nashi hľadajte v Ázii až 3000 rokov dozadu, kede boli považovaná za delikatesu pre bohatých.

4) Aj napriek tomu, že šupka Nashi je chutná v Japonsku ju inak ako ošúpanú servírovať takmer neuvidíte. Mimochodom Nashi je japonský výraz pre hrušku.

5) Na svete sa ročne skonzumuje viac hrušiek Nashi, než tých tradičných európskych.

6) Jedna veľká hruška Nashi vám poskytne 8-10% dennej dávky vitamínu C a rovnako tak 16% dennej dávky vlákniny. Takže dobrú chuť!

7) Štava vyrobená z hrušiek Nashi pomáha urýchľovať odbúravanie alkoholu po prehírenej noci a znižuje dehydratáciu organizmu. Nashi je tak považovaná za prírodný alcohol killer 😉

8) Zrelé Nashi môžete v chladničke uchovať až dva týždne.

9) Vyskúšajte Nashi pošírované, grilované, pečené, alebo len čerstvé nakrájané na plátky – dokonale fungujú so sladkými i slanými jedlami, najmä s kuracím a bravčovým mäsom, alebo na syrových tanieroch.

10) Skúste v niektorých receptoch nahradiť pečené jablká pečeným ihruškami Nashi a vaše ďašie pečené bravčové tak získa novú kombináciu fantastických chutí.

Pokiaľ ste si po prečítaní týchto riadkov povedali, že hruška Nashi vo vašej záhrade nemôže rozhodne chýbať, tak tu sú vybrané odrody, ktorým sa darí aj v našich podmiekach:

Japonská hruška NASHI SHINSEIKI
Ázijská hruška EARLY SHU
Ázijská hruška NASHI CHOJURO