Železník LOLLIPOP, kont. 0,5l
Verbena bonariensis 'Lollipop'
Verbena bonariensis ‚Lollipop‘
Kompaktnejšia verzia známej verbeny bonariensis. Zachováva si vzdušný vzhľad, jemné vetvenie a guľovité fialové súkvetia, no narozdiel od svojej „veľkej sestry“ dosahuje len polovicu výšky. Ideálna do predných častí záhonov, menších záhrad či nádob.
Kont. 0,5l
Skladom
Parametre a vlastnosti
| Latinsky názov | Verbena bonariensis 'Lollipop' |
|---|---|
| Farba kvetu | fialovo-ružová |
| Kvitnutie | jún-september |
| Výška rastliny | 65 cm |
| Šírka rastliny | 40 cm |
| Nároky na slnko | S |
| Nároky na vodu | nízke |
| Hustota výsadby | 7 ks/m² |
| Mrazuvzdornosť | -12°C |
Popis produktu
Verbena bonariensis ‚Lollipop‘, kont. 05l
Verbena bonariensis ‘Lollipop’, známa aj ako železník argentínsky, je kompaktný kultivar obľúbenej trvalky s jemnými fialovými kvetmi, ktoré ako drobné obláčiky levitujú nad záhonom. Oproti klasickej verzii dorastá len do výšky 50–60 cm, vďaka čomu je ideálna aj do menších záhrad, nádob či mestských výsadieb.
Zaujímavosť:
Vedela si, že ‘Lollipop’ je magnet pre motýle a čmeliaky? Vďaka neustálemu kvitnutiu od júna až do prvých mrazov sa z nej stáva živý bufet pre opeľovače – a pastva pre oči pre teba!
Hlavné prednosti:
-
Latinský názov: Verbena bonariensis ‘Lollipop’
-
Výška: 50–60 cm
-
Šírka: cca 30–40 cm
-
Kvitnutie: jún – október
-
Farba kvetov: levanduľovo fialová
-
Stanovisko: slnečné
-
Odolnosť: do –15 °C (v miernejších podmienkach prezimuje)
-
Životnosť: trvalka, často sa sama presieva
-
Ekologická hodnota: láka motýle, včely, čmeliaky
Pestovanie:
Verbena ‘Lollipop’ je ideálna rastlina pre tých, ktorí chcú záhon plný pohybu a života – bez veľkej námahy.
Nároky:
-
Pôda: dobre priepustná, piesočnatá až hlinitá, stredne úrodná
-
Zálievka: primeraná, krátkodobo znáša sucho
-
Rez: nie je nutný, ale na jeseň možno rastlinu zrezať k zemi alebo ponechať pre zimnú dekoráciu a samovýsev
Stanovisko:
Miluje slnko! Čím viac svetla, tým bohatšie kvitnutie. Neprekáža jej vietor ani horúčavy.
Využitie v záhrade:
-
Predzáhradky a mestské výsadby
-
Okraje záhonov a trvalkové kombinácie
-
Nádoby na balkónoch a terasách
-
Prírodné a voľne pôsobiace výsadby
-
Výsadby pre podporu biodiverzity
Skvelo sa kombinuje s okrasnými trávami, šalviami, echinaceou či rudbekiou.
Prečo si ju zamiluješ:✔
Neúnavne kvitne celé leto
Kompaktný rast bez nutnosti rezu
Lahodná pastva pre včely aj oči
Skvelá aj pre začínajúcich záhradkárov
Prenikne aj do minimalistických záhonov s elegantnou ľahkosťou
Články
Mohlo by sa vám hodiť
Zákazníci často nakupujú
alebo možnosť osobného oberu
pre registrovaných zákazníkov
máme viac ako 30 rokov skúseností