Perovec psiarkovitý ´RED HEAD´, 30-50cm, kont. 2 l
| Pennisetum alopecuroides ´Red Head´ |
| Neprehliadnuteľne nápadný perovec s vínovočervenými, až 20cm veľkými, nadýchanými klasmi na konci prevísajúcich stoniek, ktoré vyrastajú z hustých trsov zelených listov. Veľmi dekoratívna tráva. |
| Kvitnutie: VIII-X |
| Kontajner: 2 litre |
| Veľkosť kontajneru / l | 2 litre |
|---|---|
| Veľkosť pri dodaní / cm | 30-50cm |
Skladom
Parametre a vlastnosti
| Výška / cm | 100-150 |
|---|---|
| Šírka / cm | 100-150 |
| Stanovisko | slnečné |
| Veľkosť kontajneru / l | 2 litre |
| Veľkosť pri dodaní / cm | 30-50cm |
| Mrazuvzdornosť | -28°C |
| Pestovanie v kvetináči | Áno |
| Český názov | Dochan psárkovitý RED HEAD |
Popis produktu
Perovec psiarkovitý ´RED HEAD´
Neprehliadnuteľne nápadný perovec s vínovočervenými, až 20cm veľkými, nadýchanými klasmi na konci prevísajúcich stoniek, ktoré vyrastajú z hustých trsov zelených listov. Veľmi dekoratívna tráva. Pennisetum alopecuroides ‚Red Head‘ (perovec psiarkovitý) je pôvabná trváca tráva tvoriaca hustý trs pôvabne klenutých lineárnych listov. V lete sú sýto zelené, na jeseň sa sfarbujú dozlata a
v zime vyblednú. V polovici až koncom leta sa nad listami vytvárajú nápadné dymové, tmavočervené, klásky kvetov.
Trs perovca psiarkovitého Red Head je hustý a vcelku kompaktný, napriek tomu počítajte približne s rovnakou šírkou ako výškou – okolo 1,5m. Rastie rýchlo a svoju dospelú veľkosť dokáže v dobrých podmienkach ponúknuť už tretí rok v záhrade.
Darí sa mu na slnečných a výhrevných stanovištiach s dobre odvodnenou pôdou ale s dostatočnou vlhkosťou. Nejedná sa o suchomilnú trávu, pretože bez rovnomernej zálievky v letnom období môžu trsy zasychať a rastline sa nechce vykvitnúť. Na zimu stačí zviazať staré listy do snopu a zjari zostrihnúť na cca 5-10 cm nad zemou.
Česky: Dochan psárkovitý RED HEAD
Mrazuvzdorný do cca -29 ° C.
Články
Mohlo by sa vám hodiť
Zákazníci často nakupujú
alebo možnosť osobného oberu
pre registrovaných zákazníkov
máme viac ako 30 rokov skúseností