Krásnoplodka Bodinerova PROFUSION, kmeň 100-120 cm, kont. 20 l
Mimoriadne atraktívny ker, ktorý je ako novinka zaštepený na kmienku s príťažlivými drobnými fialovými plodmi v tvare malých korálok.
Kmeň: 100-120 cm
Kontajner: 20 litrov
| Veľkosť kontajneru / l | 20l |
|---|---|
| Veľkosť pri dodaní / cm | 140-160cm |
Skladom
Parametre a vlastnosti
| Výška / cm | 200 |
|---|---|
| Stanovisko | slnečné/polotieň |
| Pôda | bežná záhradná |
| Veľkosť kontajneru / l | 20l |
| Veľkosť pri dodaní / cm | 140-160cm |
| Mrazuvzdornosť | do -23°C |
| Pestovanie v kvetináči | Áno |
| Český názov | krásnoplodka |
Popis produktu
Krásnoplodka Bodinerova ‚PROFUSION‘, kont. 20l
Mimoriadne atraktívny ker zaštepený na kmienku s príťažlivými drobnými fialovými plodmi v tvare malých guličiek. Plody v malých guľovitých zhlukoch obrastajú konáre a pekne kontrastujú s elipsovitými väčšími listami (5-12cm), ktoré sú po okraji jemne zúbkaté. Po vyrašení sú sú mladé listy bronzovo purpurové, počas sezóny sú sýto zelené s tým, že na jeseň chytajú bronzový nádych a pred zimou opadnú. Krásnoplodka kvitne v júli drobnými fialovoružovými kvietkami. Plody ostávajú na rastline aj počas zimy a vďaka tomu získate v záhrade veľmi zaujímavý kúsok, ktorý púta pozornosť a dodáva čaro zimnej záhrade. Kultivar má anglický názov ‚Profusion‘, čo znamená hojnosť a meno je to skutočne náležité, keďže plodov je na tomto okrasnom kríku zaštepenom na kmeni skutočne požehnane.
Pestovanie
Na jar, keď sa začnú zväčšovať púčiky môžeme ho ráznejšie zostrihúť, prípadne tvarovať do guličky alebo iného tvaru. Počas sezóny krásnoplodku ‚Profusion‘ priebežne zalievame a prihnojujeme hnojivom na okrasné dreviny, najlepšie s postupným uvoľňovaním. Dobre sa jej darí v bežných pôdach, vyhnite sa len extra zavápneným. Na starostlivosť je veľmi nenáročná. Ako stanovisko jej vyberte slnečné alebo čiastočne pritienené miesto s dobre priepustnou pôdou.
Plne mrazuvzdorná do -23°C.
Články
Mohlo by sa vám hodiť
Zákazníci často nakupujú
alebo možnosť osobného oberu
pre registrovaných zákazníkov
máme viac ako 30 rokov skúseností