Hortenzia metlinatá GREAT STAR, kont. 7,5 l
Výnimočne krásna NOVINKA – kultivar ponúkajúci unikátny vzhľad kvetov, ktorých lupeňe sú pretaihnutejšie do oblúka a dlhšie než pri iných metlinatých kultivaroch. Metlina je zložená z fertilných drobných kvietkov a už spomínaných unikátnych sterilných väčších kvetov.
Kontajner: 7,5 l
Veľkosť pri dodaní: 60-70 cm
| Veľkosť kontajneru / l | 7,5l |
|---|---|
| Veľkosť pri dodaní / cm | 60-70 cm |
Skladom
Parametre a vlastnosti
| Výška / cm | 150 |
|---|---|
| Šírka / cm | 100 |
| Farba kvetu | biela |
| Stanovisko | slnečné/polotieň |
| Pôda | bežná záhradná, vlhkejšia |
| Počet/m2 | 1 |
| Veľkosť kontajneru / l | 7,5l |
| Veľkosť pri dodaní / cm | 60-70 cm |
| Mrazuvzdornosť | -30°C |
| Český názov | hortenzie latnatá |
Popis produktu
Hortenzia metlinatá ‚GREAT STAR‘
Výnimočne krásna NOVINKA – kultivar ponúkajúci unikátny vzhľad kvetov, ktorých lupeňe sú pretaihnutejšie do oblúka a dlhšie než pri iných metlinatých kultivaroch. Metlina je zložená z fertilných drobných kvietkov a už spomínaných unikátnych sterilných väčších, žiariovo bielych kvetov. Hortenzia ‚Great Star‘ je veľmi odolná hortenziu pôvodom z Francúzska, ktorá kvitne veľmi bohato. Kvety pôsobia veľmi nežne a romanticky.
Hortenzia metlinatá ‚GREAT STAR‘ bola prvýkrát objavená v lete 2003, ako rastie v záhrade Le Vasterival, medzinárodne uznávanej záhradníčky princeznej Grety Sturdzovej vo Varengeville Sur Mer v Normandii vo Francúzsku.
Pestovanie
Hortenzii metlinatej ‚Great Star‘ sa darí aj v mestských podmienkach. Kvitne na tohtotčných výhonkoch a podľa potreby rastlinu zrezávame koncom zimy až skoro na jar. Väčšie kvetné metliny dosiahnete tak, že rastlinu prerežete na 5-10 primárnych výhonkov. Hmotnosť kvetinových metlín za plného kvetu zvyčajne spôsobí, že sa konáre klenú čiastočne smerom nadol. Patrí medzi kultivary z ktorých sa relatívne ľahko dá vytvarovať kmienková podoba.
Články
Mohlo by sa vám hodiť
Zákazníci často nakupujú
alebo možnosť osobného oberu
pre registrovaných zákazníkov
máme viac ako 30 rokov skúseností