Horčiak ´DARJEELING RED´, kont. 1 l
Táto pôdopokryvná trvalka sa rozrastá pomocou krátkych, stonkových výbežkov a vytvára husté porasty široké až 1 m. Veľmi peknú kombináciu tvorí s trávami alebo jesennými cibuľovinami a inými trvalkami.
| Veľkosť kontajneru / l | 1l |
|---|---|
| Veľkosť pri dodaní / cm | 15-20 cm |
Skladom
Parametre a vlastnosti
| Výška / cm | 30 cm |
|---|---|
| Šírka / cm | 30 cm |
| Farba kvetu | ružová |
| Stanovisko | slnečné/polotieň |
| Počet/m2 | 12 |
| Veľkosť kontajneru / l | 1l |
| Veľkosť pri dodaní / cm | 15-20 cm |
| Mrazuvzdornosť | -32°C |
| Český názov | rdesno |
Popis produktu
Horčiak ´DARJEELING RED´
Táto pôdopokryvná trvalka sa rozrastá pomocou krátkych, stonkových výbežkov a vytvára husté porasty široké až 1 m. Veľmi peknú kombináciu tvorí s trávami alebo jesennými cibuľovinami a inými trvalkami. Horčiak ´Darjeeling Red´ pochádza z Himalájí (zasahuje Afganistan a Nepál) a rastie na skalnatých svahoch vyšších nadmorských výšok.
Rastlina
Úzke, kopijovité až elipsovité kožovité listy sa horčiaku na jeseň sfarbujú do hrdzavohnedých odtieňov. Horčiak kvitne od júla až do začiatku jesene svetloružovými kvetmi, ktoré po odkvitnutí tmavnú až do karmínovo červenej farby. Kvety vyrastajú na priamych, 25 cm stonkách a vytvárajú súkvetia dlhé okolo 7 cm. Horčiak možno vysádzať na okraje väčších trvalkových záhonov, pri chodníky či jazierka.
Pestovanie
Pestovane horčiaku ´Darjeeling Red´ nie je náročné. Preferuje slnko alebo polotieň. Darí sa mu v dobre priepustnej pôde, ktorá môže byť aj mierne kyslá. Rozmnožuje sa delením trsov. Pri zakoreňovaní je nutná výdatnejšia zálievka, no keď sa už zakorení prežije bez ujmy aj kratšie obdobie sucha. Je mrazuvzdorný do cca -32°C.
Články
Zákazníci často nakupujú
alebo možnosť osobného oberu
pre registrovaných zákazníkov
máme viac ako 30 rokov skúseností