Akcia -30% Čerešňa stĺpovitá 'SYLVIA', podpník Gisela 5, kont. 18l
Vyhľadávaná, stredne skorá čerešňa s veľmi kompaktným rastom. Je možne ju pestovať aj v kvetináči na balkóne či terase alebo v malej záhradke. Vzrast je pravidelný, stĺpovitý.
Zrenie: VII.
Podpník: Gisela 5
Kontajner: 18l
| Veľkosť kontajneru / l | 18l |
|---|---|
| Veľkosť pri dodaní / cm | 160-180cm |
| Podpník | Gisela 5 |
Skladom
Parametre a vlastnosti
| Výška / cm | 200-300cm |
|---|---|
| Šírka / cm | 80-120cm |
| Stanovisko | slnečné |
| Veľkosť kontajneru / l | 18l |
| Veľkosť pri dodaní / cm | 160-180cm |
| Podpník | Gisela 5 |
| Mrazuvzdornosť | -28°C |
| Pestovanie v kvetináči | Áno |
Popis produktu
Čerešňa ‚SYLVIA‘, stĺpovitá
Vyhľadávaná, stredne skorá čerešňa s veľmi kompaktným rastom. Je možne ju pestovať aj v kvetináči na balkóne či terase alebo v malej záhradke. Vzrast je pravidelný, stĺpovitý, respektíve vo forme malého stromu. PLody sú veľmi chutné, väčšie a aj vďaka podpníku začínajú rásť veľmi nízko a tak ich môžu hravo oberať aj deti.
Uprostred až koncom jari tvorí biele kvety, ktoré sa časom menia na veľké, červené, pevné a sladké plody s tmavočervenou dužinou. Plody sylvie nepraskajú a sú výborné na priamy konzum alebo zanrazenie, či výrobu džemu. Má rada slnko a dobre priepustnú pôdu.
Čerešňa ‚Sylvia‘ je odolná voči chorobám. Nie je samoopelivá. Na opeľovanie vyžaduje prítomnosť iných odrôd kvitnúcich v rovnakú dobu.Sylvia skvelo spolupracuje s odrodami Sam, Sunburst, Rainier.
Zapestovaná v kontajneri s možnosťou sadiť počas celej sezóny. Veľkosť pri dodaní 160-180cm. V dospelosti dorastá do výšky 200-300cm a šírky 80-120cm.
Vyžaduje stredne bohatú pôdu, vlhješiu, no dobre priepustnú.
Plne mrazuvzdorná do -29°C.
Články
Mohlo by sa vám hodiť
Zákazníci často nakupujú
alebo možnosť osobného oberu
pre registrovaných zákazníkov
máme viac ako 30 rokov skúseností