Baza čierna 'HASCHBERG', 40-60 cm, kont. 2l
Sambucus nigra ´Haschberg´
Sambucus nigra
Kultivar bazy, ktorý dorastá do výšky 300 až 400 cm. Vynikne v tradičných i prírode blízkych záhradách, kvitne bohato od mája do júna.
| Veľkosť kontajneru / l | 1 l |
|---|---|
| Veľkosť pri dodaní / cm | 40 – 60 cm |
Skladom
Parametre a vlastnosti
| Latinsky názov | Sambucus nigra ´Haschberg´ |
|---|---|
| Farba kvetu | biela |
| Farba listov | zelená |
| Kvitnutie | máj, jún |
| Mrazuvzdornosť | -29°C |
| Pôda | mierne vlhká, dobre priepustná |
| Stanovisko | polotieň, slnečné |
| Veľkosť kontajneru / l | 1 l |
| Veľkosť pri dodaní / cm | 40 – 60 cm |
| Výška / cm | 300 – 400 |
Popis produktu
Baza čierna ´Haschberg´ – kráľovná sirupov s elegantným vzrastom
Vysoký, vzpriamene rastúci kultivar, ktorý dorastá do výšky 3 až 4 metrov. Je ideálnou voľbou pre prírodné, vidiecke aj tradičné záhrady, kde vynikne ako súčasť neformálnych živých plotov alebo v skupinovej výsadbe s inými kvitnúcimi krami.
Kvitnutie a vôňa
Baza ´Haschberg´ kvitne od mája do júna, pričom vytvára veľké, husté súkvetia drobných krémovo bielych kvietkov s výraznou vôňou. Tie sú nielen ozdobou záhrady, ale aj vynikajúcou surovinou na výrobu domácich sirupov, limonád či obľúbených palaciniek s bazovým kvetom.
Nenáročná a odolná
Tento kultivar je plne mrazuvzdorný, znesie teploty až do -29 °C. Vyznačuje sa nízkymi nárokmi na údržbu, a preto je vhodný aj pre menej skúsených záhradkárov.
Stanovisko a pôda
-
Svetlo: Slnečné stanovisko alebo polotieň
-
Pôda: Mierne vlhká, humózna, dobre priepustná
-
Zálievka: Primeraná, bez premokrenia
Starostlivosť
Baza čierna ´Haschberg´ je odolná voči chorobám aj škodcom. Dobre znáša tvarovanie aj zmladenie, takže ju môžeš upraviť podľa potreby. Vďaka svojej vitalite si rýchlo nájde svoje miesto aj v prírodných výsadbách.
Použitie v záhrade
Tento kultivar je skvelou voľbou:
-
Ako solitérny krík do väčších priestorov
-
Do živých plotov alebo na lemovanie pozemku
-
V kombinácii s inými kvitnúcimi a aromatickými kríkmi
-
Do ekologických a prírode blízkych záhrad
Vedela si?
Baza ´Haschberg´ je jednou z najobľúbenejších odrôd v Európe na pestovanie pre kvety a plody – práve pre ich bohatú arómu a výbornú úrodu. Vďaka tomu ju často pestujú nielen domáci záhradkári, ale aj profesionálni farmári. 🌼🍇
Články
Mohlo by sa vám hodiť
Zákazníci často nakupujú
alebo možnosť osobného oberu
pre registrovaných zákazníkov
máme viac ako 30 rokov skúseností