Hlaváč fialový ´BUTTERFLY BLUE´, kont. 0,5l
Hlaváč ’Butterfly Blue’ je známy tým, že vytvára prízemné ružice sýto zelených listov, z ktorých v období leta (od júna do augusta) vyrastajú stonky s hlávkami fialových kvetov.
| Veľkosť kontajneru / l | 0,5 l |
|---|---|
| Veľkosť pri dodaní / cm | 15-20 cm |
Skladom
Parametre a vlastnosti
| Výška / cm | 45 cm |
|---|---|
| Šírka / cm | 40 cm |
| Farba kvetu | fialová |
| Stanovisko | slnečné |
| Veľkosť kontajneru / l | 0,5 l |
| Veľkosť pri dodaní / cm | 15-20 cm |
| Mrazuvzdornosť | -34°C |
| Český názov | hlaváč |
Popis produktu
Hlaváč ´BUTTERFLY BLUE´
Hlaváč ’Butterfly Blue’ je známy tým, že vytvára prízemné ružice sýto zelených listov, z ktorých v období leta (od júna do augusta) vyrastajú stonky s hlávkami fialových kvetov. Odstraňovaním odkvitnutých kvetov prispejeme k jeho opätovnému kvitnutiu.
Rastlina
Listy hlaváča sú dlhé a vrúbkované. Na cca 10-20 cm vysokých stonkách rastú fialové kvety, ktoré sú veľkým lákadlom pre čmeliaky, včely a motýle. Najlepšie vynikne zasadený v popredí trvalkového záhonu.
Pestovanie
Rastlinka prosperuje na suchších, slnečných miestach. Dôležitá je pre ňu dobre priepustná zem, ktorá nemusí byť bohatá na živiny, ale samotná piesčitá pôda bude pre ňu chudobná. V zime neznáša veľké množstvo vlahy v pôde. Po 3-4 rokoch je dobré hlaváč rozdeliť a presadiť do novej pôdy.
Články
Zákazníci často nakupujú
alebo možnosť osobného oberu
pre registrovaných zákazníkov
máme viac ako 30 rokov skúseností